Güncelleme: TSİ     11 Mayıs 2021 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Kırklareli AK Parti’de “Hüsmen Aga Dönemi” başladı


* Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın katılımı ile gerçekleştirilen Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanlığı’nın 4. Olağan İl Kongresi’nde tek Başkan Adayı olan Hüsmen Terkin, 634 Delege’den oy kullanan 257 delegenin, 253 geçerli oyunu alarak İl Başkanlığı’na seçildi.


Güncelleme : 11:15:00 TSİ  23.04.2012
Kırklareli AK Parti’de “Hüsmen Aga Dönemi” başladı
 

HABER MERKEZİ
Kongreye; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, AK Parti Kırklareii Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Akkol, AK Partili Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanları, partililer ve misafirler katıldı.   
Kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Emin Tunç; “AK Parti, milletimizin gözündeki son umut ışığıdır” dedi. Milletin talepleri üzerine ak partinin kurulduğunu ifade eden Tunç, Hiçbir partinin devamı olmadığını vurgulayan Tunç söyledi;
“AK Parti Türkiye’nin tüm dinamiklerini bünyesinde barındıran çoğulcu, demokratik, sivil ve yepyeni bir siyasi aklı temsil eden yegane partidir. Milletimizin gözündeki son umut ışığıdır. Zaten AK Parti milletimizin talepleri ile doğmuştur. Hiçbir partinin devamı değildir. AK Partinin kimliği muhafazakar ve demokrat bir kimliktir. AK Parti’nin siyaseti toplumu merkeze alan topluma güvenen, toplum değerleriyle barışık, problemlerin çözümünün ana mercii olan bir siyasettir. AK Parti siyaseti medeniyet hamlesinin bir itici gücü olarak görmektedir. Bu nedenledir ki merkez sahadaki boşluğu AK Parti doldurmuştur.”
Yapılan konuşmanın ardından Divan Teşekkülü oluşturuldu. Divan’a; Mehmet Nilhıdır, Hüseyin Açıkel, Hazel Yolgiden, İlyas Yılmam ve Ömer Faruk Akkol seçildi.
* “Kayıtlı hayvanını mezbahada kestiren üreticiye 300 lira destek verilecek”
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ı makamında ziyaret ettikten sonra AK Parti Kırklareli 4. Olağan İl Kongresi’ne katılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, yerli besicilik yapan üreticilere hayvan başına 300 TL destek ödemesi getireceklerini açıkladı.
Eker, yaptığı konuşmasından şunları söyledi;
“Şuanda Bakanlar Kurulu’nda imzaya açtığımız yeni bir destek kalemi var. Yerli besicilik yapan üreticilerimize hayvan başına 300 TL bir destek ödemesi getiriyoruz. 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, kulak küpe numarasıyla kayıt yaptırılan erkek danayı üç ay süreyle besleyen ve kayıtlı bir mezbahada kestiren üretici 300 lira destek alacak. Bu projeye 450 milyon TL kaynak aktardık. Amacımız yerli üreticiyi desteklemek.
Türkiye’nin tarım üretiminde Avrupa’nın bir numaralı ülkesi olduğunu anlatan Eker, bu başarıda hükümet olarak tarıma ve üreticiye verdikleri desteklerin katkısının büyük olduğunu ifade etti. 
Tarım üretimi bakımından Türkiye dünyada 7. sıradaydı. Artık Türkiye Avrupa’nın bir numaralı tarım üreticisi haline geldi. Türkiye tarım üretimi bakımında Avrupa’da 1. sıraya yükseldi. 8 yıl önce Avrupa’da 4.sıradaydık. Dünyada ise 11. sıradaydık. Şimdi dünyada 7. sıraya yükseldik. Bunları uluslararası kuruluşların raporları söylüyor. Bunlar güzel gelişmeler.”
* “Trakya’yı Türkiye’nin hayvancılık üstü yapmak istiyoruz”
Eker, Trakya’nın hayvancılık bakımından önemli bir bölge olduğunu, bu bölgenin tarım ve hayvancılık alanında çok önemli bir yere gelmesi için hükümet olarak bir dizi projeler hayata geçirdiklerini vurguladı.
Trakya Bölgesi’nin şap hastalığından arındırılmış, şaptan ari bir bölge olduğunu söyleyen Eker;
“Burada özellikle hayvancılıkla ilgili önemli gelişmeler var. Biz bu bölgeyi Türkiye’nin hayvancılık üssü haline getirme çabası içerisindeyiz. Trakya’yı Türkiye’nin Hayvancılık Üssü yapmak istiyoruz. Çalışmalarımızı o doğrultuda yürütüyoruz. Biliyorsunuz bu bölge şap hastalığından arındırılmış bir bölge. İki yıl önce şap hastalığından ari olduğuna dair belge aldık, uluslararası sağlık kuruluşları tarafından. Cumhuriyet tarihinde ilk kez Türkiye’nin bir bölgesi Şap Hastalığı’ndan Ari hale gelmiş oldu. Çok önemli bir gelişme. Hatta biz buranın yapısını muhafaza edelim diye Kurban Bayramı’nda bile Anadolu yakasından Trakya yakasına hayvan geçişlerini kontrol altına aldık ki, bölgede bir hastalık oluşmasın” dedi. 
“Sağlıkta Dönüşüm İl Değerlendirmesi Toplantısı”na katılmak için Kırklareli’ne gelen Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ,  Vali Mustafa Yaman ile Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ı ziyaret ettikten sonra AK Parti Kırklareli 4. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Bakan Akdağ, burada yaptığı konuşmasında Kırklareli’nin son zamanlarda Sağlık Yatırımları’nı alma bakımından şanslı bir il olduğunu değerlendirdi. 
AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan ise, milletvekili olmadan önceki çalışmalarını, milletvekili seçildikten sonra yapılan hizmetleri anlattı. Seçimin hayırlı geçmesi temennisinde bulunan Gürşan, tek liste ile yapılan kongrede Hüsmen Terkin’e görevinde başarılar dileyerek; “Hüsmen Terkin kardeşimiz ve yeni oluşan yönetim kurulumuz ile birlikte Kırklareli’deki hizmetlerimize ara vermeden devam edeceğiz. Kırklareli hizmet görecek” dedi.
* Hüsmen Terkin; “Kırklareli çıkışından geçerken Avrupa Kenti, içine girdiğiniz de ise Çemişgezek’ten daha kötü bir hali var. Kırklareli bunu hak etmiyor” dedi.
AK Parti’nin Anadolu’nun her yerine mühür vurduğunu, bu mühürün aynısını Kıkrlareli’ne de vurmak için geldiklerini ifade eden Terkin, Kırklareli’nin hak ettiği yerde olması gerektiğini söyledi.
“Ya biz yoracağız Kırklareli kazanacak, ya da biz yatacağız Kırklareli kaybedecek” diyen Terkin, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
“21 Nisan bir tarih olsun itiyoruz. Bu tarihi uygularken emin olun kadroma bakın AK Parti’nin kuruluşundan bu yana Kırklareli’de görev almış bütün herkesi kadromuza aldık. Bizler küçük olsun bizim olsun derdinde ve biz kendi bünyemizde ufak odalara sıkışacak insan da değiliz. Bizler Anadolu da her yerde nasıl ki AK Parti tüm illere mühürünü vurduysa bizlerde bu mühürün aynısını Kırklareli’ne vurmak için geldik. Ben Kırklareli’ne keleme diyorum. Keleme demek işlenmemiş toprak demektir. Başbakanımız bizi bir traktör edasıyla dedi ki; “Hüsmen kardeşim Kırklareli’ne gidiyorsun, ekip başı olarak sen o pullukları takıyorsun. Arazi boş işlenmemiş toprak dolu. Bu kardeşlerimizi, kardeşhane lafıyla topluyorsun AK Parti’nin mühürünü Kırklareli’ne vuruyorsun ve geliyorsun” dedi. Bizde söz verdik, söz vermek kolay bir iş değil. Ben benimle birlikte burada görev alacak yönetim kurulu kardeşlerime acıyorum. Bu açık ve net sizleri zor oturtur, zor uyuturum ve sizleri zor dinlendiririm. Şimdi söylüyorum bunlara uymayacak kardeşim şimdiden gelsin. Çünkü çok yorulacağız. Ya biz yoracağız Kırklareli kazanacak, ya biz yatacağız Kırklareli kaybedecek. Bunların ikisinden birini tercih edeceğiz. Benlen bu yolda yorulmaya var mısınız?
* “Bizi yıkacak tek unsur kardeşlerin bölünmesidir”
Bu yorulma inşallah tatlı bir yorulma olacak. Kırklareli çıkışından geçerken Avrupa kenti, içine girdiğiniz de ise Çemişgezek’ten daha kötü. Kırklareli bunu hak etmiyor. Viyana kapılarına kadar gitmiş bir neslin torunları bunları hak etmiyor, bunu herkes bilsin. Hani bizim mücadele ruhumuz, hani bizim kardeşlik sevgimiz. Şunu açık ve net söylüyorum ki bizi burada yıkacak tek bir unsur var; kardeşlerin bölünmesidir. Ya bir arada olacağız Kırklareli kazanacak, ya da hep birlikte yok olacağız karar vereceksiniz. İnşallah bundan sonra sadece Kırklareli için, Kırklareli sevdamızı başbakanımıza hediye etmek için buradayız”
Yapılan konuşmaların ardından oy kullanma işlemi başladı. 634 Delge’den, 257 delege sandık başına giderek oy kullandı. Kullanılan 257 oydan 4’ü geçersiz sayılarak 253 oyun tamamını alan Hüsmen Terkin, Kırklareli İl Başkanlığı’na seçildi.
Hüsmen Terkin’in listesinde şu isimler yer aldı:
* İl Yönetim Kurulu Asil Adayları: Hüsmen Terkin, Emin Tunç, Abdullah Kandemir, Ahmet İbrikçi, Ahmet Levent Pamuk, Ahmet Zeki Kılavuz, Akif Beşer, Aykut Yeşiltepe, Ayşe Özgüven, Barış Teksin, Burcu Dincer, Coşkun Toklucu, Emre Trak, Ertan Özbek, Gülser Yatkın, Gürsu Sezgen, Hüseyin Kasap, İbrahim Çobanoğlu, Kadir Doğan, Kadriye Karakullukçu, Mehmet Emin Doğu, Muhittin yılmaz, Murat Akbaş, Murat Bayraktaroğlu, Muzaffer Gümüşten, Naci Efe, İpek Sevim, Nurdan Şar, Nurettin Nişikli, Öner Yılmaz, Sadi Şen, Selim Küçük, Sebahattin Sağlam, Selahattin Minsolmaz, Şenay Tunalı, Ziya Dedeoğlu, Vedat Koçmuş, Yasemin Genç, Yusuf Cebi, Zeynep Seyran.
* İl Yönetim Kurulu Yedek Adayları: Cengiz Öksüzoğlu, Dilek İkizlerli, Turgay Kaplan, Ayvaz Kartal, Melis Sezer, Mehmet Ali Özçetin, Sedat Zaralı, Zeki Deniz, Nadiye Şen, E. Tuhrul Güngör, Recep Gün, Nebati Aslan, Vedat Uğur, Nevriye Yalcınöz, Ünal Evren, Kaan Algur, Ferhan Özgen, Bekir Kayhan, Çetin Okuyucu, Feridun Erdin, Musa Bozdemir, Aliş Biçer, Fırat Karabeyoğlu, Mehmet yalçın, Cüneyt Yasak, Ahmet Akıncı, Bayram Çorbacı, Birol Kay, Bora Karaca, Hakan Erbilgen, Fahrettin Kaya, Figen Yapıcı, İlhan Erpak, İ. Funda Söylemez, S. Niyazi Musluoğlu, Aysel Canan, Neriman Babat, Ufuk Kurtoğlu, Murat Kıpriye, Ayşe Gürocak.
* İl Disiplin Kurulu Asil Adayları: Yurdaer Ulus, Emre Yurdakul, Vehbi Tamerol, Murat Alınterim, Arif Önce.
* İl Disiplin Kurulu Yedek Adayları: Rahmi Özmen, Murat Acar, Fahrettin kaya, Faruk Küçük, İlhami Savaş.
* İl Demokrasi Hakem Kurulu Asil Adayları: Nadir Göker, Hakan Erbilgen, Ali Yalçındağ.
* İl Demokrasi Hakem Kurulu Yedek Adayları: Şaban Özefsun, Ali Osman Saygılı.
* Büyük Kongre Delegeleri Asil Adayları: Hüsmen Terkin, Emin Tunç, Hüseyin Açıkel, Ünal Kaymaz, Ahmet Yılmaz, Hazel Yolgiden.
* Büyük Kongre Delegeleri Yedek Adayları: Selahattin Minsolmaz, Salim Küçük, Burcu Dinçer, Coşkun Tokluca, Emre Tırak. (u.e.)

Okunma : 2551   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.