Güncelleme: TSİ     14 Mayıs 2021 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural Cumartesi günü Kırklareli’deydi

“Türk Milleti nereye doğru yol aldığını bilmeyen bir meçhule sürükleniyor”
* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı ve Edirne Milletvekili Cemaleddin Uslu ile birlikte 30 Ocak 2010 Cumartesi günü Kırklareli’de çeşitli ziyaretlerde bulundu.


Güncelleme : 09:52:00 TSİ  01.02.2010
MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural Cumartesi günü Kırklareli’deydi
 HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, 29 Ocak 2010 Cuma günü akşamı geldiği Kırklareli’de 30 Ocak 2010 Cumartesi günü ilk olarak saat 09.00’da Kırklareli merkez ilçede bulunan Akkuş Kaya Otel’de düzenlenen kahvaltıda il ve ilçe teşkilatlarıyla bir araya geldi. Kahvaltılı toplantıya; MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, MHP Edirne Milletvekili Cemaleddin Uslu, MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan olmak üzere Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe ve Belde Başkanları ile parti üyeleri katıldı.
Kısa bir konuşma yapan İl Başkanı Şaban Savaşan Grup Başkan Vekili Vural ile Milletvekillerine hoş geldiniz diyerek sözü Vural’a verdi. Vural, konuşmasında Türkiye’nin durumunun kötüye gittiğini, iktidar partisinin herkesi korkuttuğunu belirterek kölelik sisteminin uygulandığını kaydetti.
Vural yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Türkiye’de herkes bir endişe içerisinde yaşıyor. Türkiye’de ne oluyor, nereye gideceğiz? Anadolu’nun her yerinde insanların kafası çok karışık durumda bulunuyor. Gerçekten şuan Türk Milleti nereye doğru yol aldığını bilmeyen bir meçhule sürükleniyor ve bu meçhulde yer alan Türk Milleti büyük bir endişe içerisinde yaşıyor.
Öyle bir Türkiye’de yaşıyoruz ki kimliğimizi tartışıyoruz, Cumhuriyetimizi tartışıyoruz ve öyle bir Türkiye’de yaşıyoruz ki tarihimizi sorguluyoruz. Bütün bunların arasında bizi bu coğrafyada var eden değerlerin tartışılması aşındırılmasıdır. Aşındırılmadık milli ve manevi hiçbir değerimiz kalmadı. Ben bunları konuşurken Türk Milleti’nin bin yıllık tarihinden bahsediyorum, bunlar bana emanet. Ama ne hazindir ki bu emanetlerimize dil uzatılıyor. Geleceğimizi konuşacağımıza, bizi geçmişimizden kopartıyorlar. Ve bilin ki geçmişi olmayanın geleceği olmaz. Tarih bir fener ise, bu feneri geleceğe tutmadığımız sürece ilerlemek mümkün değil. Bugün demokrasi altında yapılanlarla vatandaşımız korkuya, baskıya hatta hiddete maruz kalmaktadır. Bugün gazetelerimiz vatandaşımızın sorunlarını dile getirmekten korkuyorlar. Bugün Kırklareli’de esnafımızın sanayicimizin derdi konuşulmuyor. Esnaf; “Acaba maliye gelir mi?” İşadamı; “Söylersem acaba bir şey yaparlar mı?” Basın; “Yazarsam acaba katrilyonluk ceza yer miyim?” Milletvekili; “Acaba dinleniyor muyum?” endişesi içinde. Buda gerçekten bir sindirme operasyonu olduğunu gösteriyor.
Medya bölünüyor, medya satın alınıyor, kurumlar birbirleriyle çatıştırılıyor, kurumlara güven kalmıyor. Bu çatışma içerisinde yargıya, orduya güven sıfırlanıyor”
* “Biz kimseden merhamet beklemiyoruz”
Halkın hükümetten merhamet değil, hizmet istediğini belirten Vural;
“Bugün TEKEL işçileri hakkını ararken Bakan kalkıyor; “Tek suçumuz merhametli olmak” diyor. Biz kimseden merhamet beklemiyoruz. Bu ülkede yaşayan insanların bir hakkı hukuku vardır. Beni yöneten insanlar karşısında ben kul değilim, senin görevin bu millete hizmet etmektir. Ama gelin görün ki her bir kesimimiz aşağılanmaktadır.
Tarlada üretim yapmak açıkçası insanı fakirleştirmektedir. Bakmışsınız bir anda ürettiği para etmiyor. Üretici, sanayici üretmekten vazgeçiyor, ucuz ithalatla biraz para kazanayım diye düşünüyor.
Esnaf siftahsız kepenk kapatıyor. Emeklinin her manada satın alma gücü azalmıştır. Son bir yılda 1 milyon işsiz oldu. Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük krizini yaşıyoruz. Bir ekonominin amacı insana iş bulmaktır, aş bulmaktır. Bu ekonomi modelinde maalesef insanımız aşını, işini kaybetmiştir. Bugün devletin borç krizi yerine milletin borç krizi var. Milletimiz gelecekteki gelirlerini bu günden harcadı ve maalesef ufuk yok. En tehlikeli olanı da umut kalmıyor, çünkü umutlarda tüketildi. Toprak bizi doyurmuyorsa, üretim kaynaklarımızı işletemiyorsak, biz Kırklareli’deki insanlarımıza nasıl iş bulacağız.
Üniversite kapılarında gençlerimiz bekliyor. Biz halkımıza askeri ücretle geçinmeyi bir nimet olarak mı göstereceğiz? Biz buna mahkum muyuz, mecbur muyuz? Bak iki torba kömür verdin sana deniyor. Bu bizi köle gören bir zihniyet. Kömüre muhtaç edilen insan; “Kömür gelmezse ne olacak?” diyor. Kalem yazan adam; “Acaba yazsam katrilyon ceza gelir mi?” diyor. Birde Başbakan kalkmış demokrasiden bahsediyor” dedi.
* “Medyanın %80’i onlara ait”
Türkiye’de artık sivil asker diye siyaset yürütüyorlar. Askerimizi, ordumuzu yıpratmanın kime ne faydası var. Cumhurbaşkanlığı onlara ait değil mi, medyanın %80’i onlara ait değil mi daha ne istiyorlar? Bizi hapse mi attıracaklar, bizi idam mı ettirecekler bilemiyorum.
Ben Türkiye’nin geleceğinden umutluyum. Bunlara pabuç bırakacak değiliz. Kim hangi partiye oy vermişse versin bizim için insanlar birdir. Biz bir çınarız. Biz kök, sizler ise yapraksınız. Biz rüzgarın yaprağı savurmasını istemiyoruz. Bu yüzden bu seçim milletin seçimi olması lazım.
Askerin demokrasiye müdahalesini uygun görmüyoruz. Ama bir takım yerlerden çıkartılan planlarla bugün AKP bizi tehdit ediyor. Bizi tehdit etmesi kanıma dokunuyor. Az öncede dediğim gibi asker üzerinden siyaset yürütülüyor. Bunu çok tehlikeli görüyorum. Bu çok yanlıştır. Ağlamaktan sorumlu Başbakan Yardımcısı dün yine Manisa’da konuşmuş. Bu kurumları ayrı tutmanın amacı ne anlamış değilim. Önümüzdeki seçimlerde One Minute”lerde işlemeyecek, Davos Kahramanları da işe yaramayacak” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından toplantı sona erdi.
* Esnaf yalvardı; “Kurtarın bizi”
Akkuş Kaya Hotel’deki kahvaltılı toplantının ardından MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural beraberinde MHP Edirne Milletvekili Cemalettin Uslu, MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, İlçe Başkanları ve Belde Başkanları ile Kırklareli Esnafını gezen Vural Karaumur Caddesi üzerinde bulunan esnafın derdini dinledi.
Keser Giyim Mağazası’na giren Vural, dükkân sahibi Necati Keser ile kısa bir sohbet etti. 15 gündür siftah yapmadan dükkân kapattığını belirten Keser; “Yeter artık, kurtarın bizi. 15 gündür siftah yapmadan dükkân kapatıyoruz. Kira veriyor olsam çoktan işyerimi kapatmıştım. Vatandaşın durumu günden güne kötüye gidiyor” dedi.
Esnafa cevap veren Grup Başkan Vekili Vural; Kurtulmak sizin elinizde. Önümüzdeki günlerde size bunları yaşatanlara cezasını verin ve onlarda sandık başında siftah yapamasın” dedi.
Daha sonra Yılmaz Şeşen’e ait Yılmaz Eczanesi’ne giren Vural burada yaptığı konuşmada; “Hükümet eczacıları bitirmeye çalışıyor. Tıpkı büyük alışveriş merkezleriyle küçük esnafı bitirdiği gibi, büyük ecza şirketlerini daha da büyütüp küçük eczacıları bitirmek istiyor. Buradaki asıl amaç ise vatandaşa cebinden ilaç aldırıp vatandaşı bitirmek, muhtaç etmek” dedi.
Seyyar olarak simit satan bir simitçiyle de sohbet eden Vural; “Başbakanımız memurumuza bir simit zammı yaptı. Ülkemiz çok bonkör bir Başbakana sahip. Memurun simidi Başbakan’dan” dedi.
Daha sonra esnaf ziyareti değerlendirmesi yapan MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural; “Tüm ülkede olduğu gibi Kırklareli’de de esnafın içler acısı bir halde olduğuna şahit oldum. 15 gündür siftah yapamayan esnaflarımızı gördüm. Yandaş basını da yanına alıp öyle bir gecekonduya gidip üç-beş kişiyle görüşmekle olmaz. Başbakan çıksın dışarı da esnafın halini görsün. Halkımızda para yok, iş yok. Halkımız bunun hesabını sandık başında soracak. Kırklareli’de partimize olan ilgi çok hoşuma gitti” dedi.
MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural esnafı ziyaret ettikten sonra MHP Babaeski İlçe Teşkilatı tarafından Babaeski’deki Tansa Düğün Salonu’nda saat 14.00’te düzenlenen “Ya Teslimiyetçilik Ya Milliyetçilik” konulu konferansa konuşmacı olarak katılmak üzere Babaeski ilçesine geçti.
* Oktay Vural; Babaeski’ye söz verdikleri hastane nerede?
30 Ocak 2010 cumartesi günü saat 14.00 te Babaeski Tansa Düğün Salonunda Ya Teslimiyetçilik Ya Milliyetçilik adlı konferansta Halka seslenen MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural coşkulu bir konuşma gerçekleştirdi. Salon hınca hınç doluydu. Birçok CHP’linin de salonda dinleyici olarak yerlerini almaları dikkatlerden kaçmadı.
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’nın da MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural’a Çiçek vererek “Babaeski’ye hoş geldiniz” diye karşılaması ve Babaeski Ticaret Odası Başkanı Sebahattin Öner de Oktay Vural’a “Hoş geldin” diyerek konukseverliğini göstermesi salonda alkışlarla karşılandı.
Edirne MHP Milletvekili Cemalettin Uslu ve Tekirdağ MHP Milletvekili Kemalettin Nalcı’nın da katıldığı konferansta MHP’nin Trakya İl Başkanları İlçe Başkanları da yer aldı.
MHP Babaeski İlçe Başkanı Alper Yaprakçı’nın Konferans için çalışmaları gözden kaçmadı.
Salonda Bayanların da dinleyici olarak yoğun bir katılım göstermesi MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural’ın toplumun her kesiminden insanının desteğini kazandığını gösteriyordu.
Önce kürsüye çıkarak bir konuşma yapan MHP Babaeski  İlçe Başkanı Alper Yaprakçı, Ülkemizin içinde bulunduğu durum hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Daha sonra bir konuşma da MHP Edirne Milletvekili Cemalletin Uslu yaptı.
Son olarak ayakta alkışlarla kürsüye gelen MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural coşkulu bir konuşma gerçekleştirdi. Hükümetin Açılım diye bir şey ortaya attığını ve bunun açılım mı çözülüm mü olduğunun belli olmadığını söyleyen Vural, Anaların gözyaşları üzerinde siyaset yaparak şehit analarını ağlatıyorlar dedi.
“Babaeski’ye söz verilen 100 yataklı hastane nerede?” diye soran Vural bu sözler üzerine yoğun bir alkış aldı. Trakya’nın MHP’ye destek vermesi gerektiğini de anlatan Vural; “Trakya’dan iki vekilimiz var, ama Kırklareli’nde eksik bunu da önümüzdeki seçimlerde vereceğiniz destekle çıkaracağınıza inanıyorum” dedi.  (yy-öb)

 

Okunma : 1392   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.