Güncelleme: TSİ     15 Mayıs 2021 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
CHP’de sular şimdilik duruldu gibi

Zengin; “Vekil Dibek ile Başkan Çağlayan istifalarını geri çekti”


Güncelleme : 12:35:00 TSİ  13.02.2014
CHP’de sular şimdilik duruldu gibi
 

* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi tarafından 09 Şubat 2014 Pazar günü Kırklareli Belediye Başkan Adayı olarak CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun isminin açıklanması ile başlayan kaos dolu günler, bu duruma tepki göstermek için partilerinden istifa eden CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek ile Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın istifalarını geri çekmeleri ile şimdilik sona erdi gibi gözüküyor.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun 09 Şubat 2014 Pazar günü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Belediye
Başkan Adayı olarak açıklanmasının ardından yaşanan kaos şimdilik sona erdi gibi.
* Zengin; “Belediye Başkan Adayımız Kesimoğlu’nu görkemli bir şekilde karşılayacağız”
Bu duruma tepki göstererek partilerinden istifa ettiklerini açıklayan CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek ile Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın bu istifalarını geri çektiğini belirten CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Kırklareli Belediye Başkanı Adayımız olarak Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun isminin açıklanması ile birlikte partimizden istifaların gerçekleştiği yönünde haberler çıkmıştı. Ancak bugüne kadar İl Başkanlığımıza herhangi bir istifa dilekçesi ulaşmadı. Sadece Milletvekilimiz Av. Turgut Dibek ile Belediye Başkanımız Av. Cavit Çağlayan’ın istifa dilekçeleri ulaşmıştı. Milletvekilimiz ile Belediye Başkanımız istifalarını geri çektiler. Cavit beyle görüşmemde kendisinin istifasının Milletvekilimiz Turgut Bey’in istifasına destek amaçlı olduğunu belirtti. Kendisinin istifası partimize ve adaylara karşı bir istifa değildi. Cavit beyin istifa dilekçesinde de ne partimizle ilgili ne de adayımızla ilgili bir eleştirisi söz konusu değil. Biz zaten o dilekçesini işleme koymamıştık. Bu sürecin böyle olacağını da biliyorduk. Bu tepkilerin ilk anda duygusal olarak verilen tepkiler olarak düşünüyorduk. Bizim düşündüğümüz gibi de oldu. Şu an Milletvekilimiz ve Belediye Başkanımızın istifalarını geri alması ile partimizden istifa eden hiç kimse yok. Aksine 2 günden bu yana da partimize katılımlar arttı. Bu Kırklarelimiz için sevindirici bir gelişmedir.
Kırklareli Belediye Başkan Adayımız Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Kırklareli Milletvekilimiz Av. Turgut dibek ile birlikte 14 Şubat 2014 Cuma günü Kırklareli’ye gelecekler. Kendilerini saat 13.30’da Babaeski Gişeleri’nde büyük bir konvoyla görkemli bir şekilde karşılayacağız. Daha sonra hep birlikte Kırklareli şehir merkezinde Kırklareli Belediyesi’ne geleceğiz. Burada bizi Belediye Başkanımız Av. Cavit Çağlayan karşılayacak. Ardından el ele kol kola parti binamıza gelerek burada gerekli açıklamaları yapacağız.”
* Dibek; “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı üzerine istifamı gözden geçirerek geri çektim"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı dışında hareket etmesinin mümkün olmadığını belirten Vekil Turgut Dibek, 14 Şubat 2014 Cuma günü CHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı ve Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu ile birlikte Kırklareli'de seçim çalışmalarına başlayacaklarını ifade ederek;
“Benim ilk anda açıklamalarım, seçmenimizin tepkilerini yansıtmak adına bir değerlendirmeydi. Haklı olduğumu genel başkanımızda söyledi. Yani orada bir iletişim eksikliği olmuş. Partiliyiz ve Türkiye'nin hali ortada. Genel Başkanımızda "Bu görev hepimizindir ve o ilin milletvekili olarak içindesin herkesle birlikte yaraları saracak ve sarmalayacaksınız talimatım budur" dedi. Bizim Genel Başkanımızın talimatı dışında hareket etmemiz mümkün değildir. Genel başkanımız benim istifa dilekçemi yırtıp attığını söyledi. İşleme dahi koymamış. Cumhuriyet Halk Partili olarak birkaç gün içerisinde Kırklareli'de hep birlikte seçim çalışmalarına başlayacağız.  Ne benim ne de Belediye Başkanımız Cavit Çağlayan'ın partililere istifa etmeleri konusunda hiçbir şekilde bir beyanımız olmamıştır. Tüm bu olanlar siyasette olabiliyor. Ama ben inanıyorum ki benim açıklamalarım, belediye başkanımızın ve Mehmet Bey'in açıklamaları yapacağımız değerlendirmelerden sonra partililerimizin istifa dilekçelerini geri alacağını düşünüyorum. Onlar işleme dahi girmeyecektir. Üyelerimiz partililerimize yazılı olarak istifasını göndermiş olabilir ama gönül olarak partimizden ayrıldıklarını düşünmüyorum. Bir anlık ve bir kızgınlıkla belki istifa etmiş olabilirler ama Genel Başkanımızın talimatı: "Sizler orada hep birlikte seçimi kazanacak ve orada her bir Cumhuriyet Halk Partisi Üyesi’ne ihtiyacımız olacak." O yüzden her bir arkadaşımızın benim gibi istifa düşüncesini gözden geçireceğini düşünüyorum. Herkese ihtiyacımız var. Kırklareli'de güç birliği yaparak seçimi kazanacağız” dedi.
* Kesimoğlu; “Kırklareli Belediyesi'nde CHP'nin bayrağı dalgalanmaya devam edecektir”
CHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı ve Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu da Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun talimatı ve parti menfaati doğrultusunda hareket ettiklerini belirterek;
“Kırklareli'de partililerimizin yaralarını önemli ölçüde sardık. 14 Şubat 2014 Cuma günü Kırklareli'ye hep birlikte geleceğiz. Turgut Dibek ile parlamentoda birlikte milletvekilliği yapıyoruz. Deneyimli ve tecrübeli bir arkadaşımız. Ama siyasetin böyle cilveleri bazen oluyor. Duygusal değerlendirilebiliyor. "Turgut kardeşimin bu değerlendirmeyi sağduyu ile yaparak gereğini yerine getirecektir" demiştim. Aynı düşünceye sahibim. Sağduyu galip geldi. Bu değerlendirmesini yeniden gözden geçirdi. Birlikte mücadelemize devam ediyoruz. Partimizin birlik ve beraberliğini yeniden sağladık. Bütünlük içerisindeyiz. Kırklareli Belediyesi'nde CHP'nin bayrağı dalgalanmaya devam edecektir.” dedi.
* Başkan Çağlayan’ın açıklaması bugün
Öte yandan CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek’in istifasına destek vermek amacıyla partisinden istifa ettiğini düzenlediği toplantı ile açıklayan Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın da bugün saat 11.00’de makamında bir toplantı daha düzenleyerek istifasını geri çektiğini açıklaması bekleniyor. (Savaş Eskici)

 

Okunma : 876   Kategoriler : Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.