Güncelleme: TSİ     15 Mayıs 2021 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Anayasa Paketi, partiler üstü mesele olarak değerlendirilmeli”


* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus; “CHP’ye ve MHP’ye oy verenlerin 12 Eylül’de Genel Başkanları gibi ‘Hayır’ değil, ‘Evet’ diyeceklerini biliyoruz” dedi.


Güncelleme : 09:34:00 TSİ  23.07.2010
“Anayasa Paketi, partiler üstü mesele olarak değerlendirilmeli”
 
HABER MERKEZİ
12 Eylül 2010 Pazar günü yapılacak olan Anayasa Değişikliği Paketi Referandumu için çalışmalarına ara vermeden devam eden Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl ve İlçe Teşkilatları 21 Temmuz 2010 Çarşamba günü saat 18.45’te parti binasında bir araya geldi. İl Başkanı Yurdaer Ulus yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“Anayasa Mahkemesi’nden paketle referandum süreci başlamış durumda. Bu referandum süreci ile ilgilide ve bu sürecin ileriki bereketlerininde çok önemli olduğunu hem ilimizin hem de ülkemizin önünü açacak, standartlarını yükseltecek bir paket olduğunu, süreç olduğunu bildiğimizi ifade etmekle başlamak istiyorum. Bu referandum paketi özellikle neleri kapsıyor hangi konuları kapsıyor meselesini daha ileriki dönemlerde detayı ile özellikle partimizin içinde bulunan hukukçu arkadaşlarımızla, Milletvekilimizle ve Ankara’dan gelecek Bakanlarımızla detayınla halkımıza anlatacağız, kapı kapı dolaşacağız. Bu önemli süreçte ilimizin de istifade etmesini meseleyi anlamasını, daha çok paylaşmasını temin etmeye çalışacağız. Bakanların gelmesi ile ilgili tarihler önümüzdeki hafta yapacağımız toplantı ile belli olacak. Yalnız Başbakanımız Ağustos’un ortası gibi Trakya’da sadece Tekirdağ’a geleceğinin duyumunu aldık. Bu paketin içinde kadınlarımız, çocuklarımız, şehitlerimizin ve dul yetimlerimiz, gazilerimizin, yaşlılarımız, özürlülerimiz, memurlarımız, işçimiz iş dünyamız, esnafımız, sanatkarımız ve tüccarımız var. Bu paket bütün toplumu ilgilendiren önemli değişiklikleri getiriyor. Ben bu paketin içinde bahsettiğimiz şahıslarda bizim ilimizde yaşayan, ilimizin insanlarını da kapsıyor. Dolayısıyla bu konuda ilimizin bu meseleyi önemli bulup, bu konuda isabetli karar vereceğini biliyoruz. Öncelikle ilimize bu referandum olayının, sürecinin hayırlı olmasını diliyoruz. Referandum genel veya yerel seçim değildir ve bu referandumu arkadaşlarımızla toplanıp değerlendirdiğimizde, partiler üstü mesele olarak değerlendirdiğimizi ifade etmek istiyoruz. Referandum partiler üstü bir meseledir ve sadece bizim AK Partimizi bağlamıyor. Bunu bu şekilde değerlendirdiğimizde doğru olanın bu olduğunu söylemek istiyorum. Geçmişte CHP’ye ve MHP’ye oy verenler birçok vatandaşımızın kendileri için, ülkemiz için, ciddi avantajlar getiren demokratik standartlarımızı yükselten bu pakete Genel Başkanları gibi değil bahsettiğimiz partilerin tabanının ‘Evet’ diyeceğinden de çok eminiz. Ondan dolayı bu meseleye partiler üstü mesele olarak bakıp bütün standartlarımızın yükselmesine vesile olacak pakete ilimiz olarak da ‘Evet’ diyeceğimizi biliyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte bu paketi içeren maddelerin vatandaşlarımız tarafından neden ‘Evet’ denileceğinin tek tek işaret ederek, anlatarak sürecimizi tamamlayıp ilimizi bu manada Türkiye’deki standartları, gelişmeleri takip edeceğini de söylemek istiyoruz. Sizleri buraya meseleye nasıl baktığımızı, başlangıcı nasıl yapacağımızı ifade etmek için davet ettik.
* “17 Sivil Toplum Kuruluşu partiler üstü mesele olduğunu ifade etti”
Bundan sonraki süreçte bütün ilçe başkanlarımızla birlikte bu süreçle ilgili projelerimizi, halkımızla ilgili çalışmaları değerlendireceğiz ve çalışmalarımıza 12 Eylül’e kadar hızlı bir şekilde devam edeceğiz. Bu günkü ana konumuz referandum paketi Kırklareli Halkı tarafından partiler üstü mesele olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etmektir. 17 Sivil Toplum Kuruluşu partiler üstü mesele olduğunu ifade etti. Sivil toplum kuruluşları olarak bizler bu meselenin özünü biliyoruz, ‘Evet’ diyerek sizlerin arkasındayız, hükümetimizin arkasındayız ama bunun yanında bu meseleler bizim meselemiz, halkımızın meselesi dediler. Bize bu güne kadar Kırklareli Ticaret Borsası, Kırklareli İş Adamları Derneği (KİAD), Kırklareli Esnaf Kooperatifleri, Lüleburgaz Ticaret Borsası, Lüleburgaz Ticaret Odası, Lüleburgaz İl Adamları Derneği (LİAD), Vize Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi, Pınarhisar Taşıyıcılar Kooperatifi gibi aklıma gelen birlikler, dernekler ve sivil toplum örgütleri olarak sahip çıkacaklarını söylediler. Bu arada geçtiğimiz aylarda Kadın Kolları Başkanı Av. Tülay Peker’in istifasının ardından Kadın Kolları yeni bir oluşum içerisine girdi. Bu oluşumla beraber Kadın Kolları Başkanımız Hazel Yolgiden oldu.”
Basın açıklamasının ardından Kırklareli İl ve Merkez ilçe Başkanları’nın katıldığı toplantı basına kapalı olarak devam etti. (ue)
Okunma : 1195   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.