Güncelleme: TSİ     17 Mayıs 2021 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
CHP'nin 89. Kuruluş Yıldönümü kutlandı

 
* Gündoğdu: “Cumhuriyet Halk Partisi, 89 yıllık tarihi boyunca, emeğin yüceliğinden, özgürlükten, sosyal eşitlik ve adaletten yana olan kadrolar ve aydınlanmış kuşaklar yetiştirmiştir”


Güncelleme : 09:31:00 TSİ  11.09.2012
CHP'nin 89. Kuruluş Yıldönümü kutlandı
 

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 89. Kuruluş Yıldönümü Kırklareli İl Başkanlığı tarafından 09 Eylül Pazar günü saat 13.00’te Parti Binasında düzenlenen törenle kutlandı. Düzenlenen kutlama törenine; CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, Merkez İlçe Başkanı Şahabettin Vardar, Kadın Kolları Başkanı  Şükran Yöney ve partililer ile birlikte pasta kesildi. 
Kesilen pastanın yenilmesinin ardından, CHP’liler Kırklareli Vilayet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na yürüdüler.
CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu ve partililer Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktılar.
 Gündoğdu, yaptığı konuşmada, CHP'nin 89 yıllık tarihi boyunca adaletten yana olduğunu söyledi. CHP'nin aydınlanmış kuşaklar yetiştirdiğini belirterek şunları söyledi:
“Bağımsızlık mücadelesini yürüten Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin devamı olarak, 9 Eylül 1923 günü büyük önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, emperyalist ülkelerin pazarı durumuna düşmüş bir ülkenin kurtuluş ve kuruluşunu gerçekleştiren, dünyanın en köklü ve Türkiye'nin en eski siyasi partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi, tüm Dünya'nın ciddi bir buhran içinde bulunduğu 2. Dünya Savaşı yıllarında, "Yurtta Barış, Dünya'da Barış!" ilkesi ile hareket etmiş, ülkemiz savaşa sokulmamış ve hatta o sıkıntılı yıllarda bile, parti ideolojimizin dayanak noktası olan köylü aydınlanması açısından çok önemli bir misyon üstlenen Köy Enstitüleri açılmıştır.
“Cumhuriyet Halk Partisi, 89 yıllık tarihi boyunca, emeğin yüceliğinden, özgürlükten, sosyal eşitlik ve adaletten yana olan kadrolar ve aydınlanmış kuşaklar yetiştirmiştir”
Cumhuriyet Halk Partisi, kuruluşundan itibaren Türkiye'nin yeniden imarında, iktisadi yapılanmasında, çok partili rejime geçişte, demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin gelişmesinde, sosyal devletin oluşmasında emekleri ve emek verenleriyle, yani sizlerle beraber bugünlere kadar gelmiştir.
Karşı devrimin, aydınlanma karşıtı her türlü düşünce ve ideolojinin palazlanarak savaş çığlıkları attığı, emperyalizmin şahlandığı ve şehit olan evlatlarımızın her birinin kanının yerde kaldığı günümüzde; aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bir fiil işgal edilmiş olabilir! Ve hatta, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde de olabilirler! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi; partimizin şanlı tarihini anımsadıkça, her türlü ihanete rağmen Türkiye Cumhuriyeti'nin yine de ilelebet var olacağını biliyorum.
*  "Cumhuriyet Halk Partisi varsa, herkes için vardır"
Cumhuriyet Halk Partililer, Cumhuriyet'in yılmaz birer bekçileridir! Önümüzdeki süreç Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidar olması sürecidir! Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, askerimizin başına çuval geçirtmeyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, 4+4+4 Sistemi gibi bilim ve akıl dışı eğitim sistemleri olmayacak. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, içi boş ve ucu açık açılımlar olmayacak Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, sağlık - eğitim gibi hizmetleri kayıtsız şartsız alabilmek, her vatandaşımızın en doğal hakkı olaca. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, dünyanın en pahalı mazotunu kullanmayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, öğrenciler - gazeteciler - komutanlar özgürlüklerine kavuşacak.  Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, devleti soyanlar ve vatan hainleri hak ettikleri cezayı çekecek. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında devletimiz, sosyal devlet ve hukuk devleti olma özelliklerine yeniden kavuşacak. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, sözde ileri demokrasi değil gerçek demokrasi egemen olacak. Kısacası Cumhuriyet Halk Partisi İktidarı’nda herkes rahat bir nefes alacak. 2014 yılında yapılması gereken Yerel Seçimler, 2013 yılına alınsa bile; 2015 yılındaki Genel Seçimler de iktidar olacağımız gibi, 2013'te de Yerel İktidarlarımızı koruyup halkımızla birlikte daha da güçleneceğiz.
Partimizin  89. Kuruluş Yıldönümü’nü kutlarken, başta partimizin kurucusu ülkemizin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, dünden bugüne kadar emek veren ve yarınlarda da emek verecek örgüt arkadaşlarımdan, gönül verenine kadar herkesi en içten duygularımla selamlıyor, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece ilelebet var olacağı inancı ile hepinize saygılar sunuyorum” dedi. (Şahin Gin)

Okunma : 1136   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.