Güncelleme: TSİ     14 Mayıs 2021 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
AK Parti Konvoyu’na çirkin saldırı CHP’yi kim provoke ediyor?

Genel Seçimlere 4 gün kala seçim yasağı öncesinde çalışmalarına hız kazandıran siyasi partiler arasında sorunlar yaşanmaya başladı.


Güncelleme : 18:09:00 TSİ  08.06.2011
AK Parti Konvoyu’na çirkin saldırı CHP’yi kim provoke ediyor?
 


Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) araç konvoyuna saldırı olduğu iddiasıyla ilgili olarak AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, İl Başkanlığı’nda basın açıklaması yaptı.
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, 06 Haziran 2011 Pazartesi günü 100. yıl caddesi üzerinde Cumhuriyet Halk Partisi seçim bürosu önünde duran partililerce, AK Parti konvoyuna saldırı olduğunu iddia etti.
* “Saldırı demokrasiyi hazmedemeyenler tarafından yapıldı”
Tunç, 07 Haziran 2011 Salı günü AK Parti İl Başkanlığı’nda yaptığı basın açıklamasında saldırı iddiasıyla ilgili olarak şunları söyledi;
“6 Haziran Pazartesi günü saat 20.40 sıralarında partimizin milletvekili tanıtım toplantısı için TOKİ konutlarına konvoy halinde giderken hastane caddesi üzerinde giderken partimize ait araçlara saldırılarak, parti bayrakları kopartılmış, araçlar yumruklanmış, tekmelenmiş ve içinde bayan partililerimizin bulunduğu araca meşale atılarak saldırıda bulunulmuştur. Bu 100. Yıl Caddesi üzerinde CHP seçim bürosu önünden geçerken orada toplanan demokrasiyi hazmedemeyen birileri tarafından partimize ait araçlara yapıldı.
Bizler AK Parti olarak demokrasi ve özgürlükleri en ideal manada evrensel ölçülerde tesis ederken güçlü bir sosyal dokuya eş zamanlı olarak gerçekleştirirken bizim en büyük değerimiz, en büyük zenginliğimiz kardeşliğimizdir. Biz tarih boyunca hangi başarıyı elde ettiysek, kardeşlik ile ettik. Aydınlık geleceğimizi de kardeşlik üzerine bina edeceğiz. Biz bu düşüncedeyken aynen Hopa’daki olayların benzeri ilimizde uygulanmaya koyulmuştur. İlimizin gelişmesi için fikir üretemeyen projeler sunamayan sözde siyasilerce Hopa olaylarının benzeri kaba kuvvet gösterisi partimizi demokrasinin ülkemizde tam yerleşmesi konusunda kaygılanmasına sebep olmuştur. Bu olayı Kırklarelili hemşerilerimizin ve milletimizin takdirine bırakıyorum.”
* “Yasal işlem başlatıyoruz”
AK Parti İl Başkanı Tunç’un saldırı iddiasıyla ilgili olarak Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu ise CHP’li partililerin yürüyüş yapmak amacıyla seçim bürosu önünde toplandıklarını, o sırada AK Parti konvoyunun orada geçmesiyle olayların çıktığını söyledi.
Canbazoğlu; “Cumhuriyet Halk Partililerin yürüyüş yapmak amacıyla toplanmışlar. O sırada AK Parti konvoyu geçerken CHP’lilerinden birisi AK Parti’lilerin salladığı bayrağı alıp yere atmış ve konvoydaki araçlara tekme atmışlar. Ellerindeki meşaleyi AK Parti aracına atmışlar. Görevli arkadaşlar zaten oradaydı anında konuya müdahale edildi. Şikayetçi olan taraflar oldu ve onlarla ilgili yasal işlem başlatıldı.
Seçimin yaklaştığı son günlerde daha duyarlı davranılması, partililer seçim sonrası yüz yüze bakacaklar. Yüz yüze bakamayacak durum ve konumlara düşmemeleri konusunda biraz daha duyarlı olmalarında fayda var. Bu tür tutum ve davranış ne partiye nede kendilerine fayda sağlamaz. Tam tersine gerek kendisine ve partisine zarar veriri diye düşünüyoruz. Bu konuda daha sağlıklı düşünmelerini daha toleranslı davranmalarını birbirlerine daha hoşgörülü olmaları gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda arkadaşlarımız partilileri bu tür konularda ikaz ediyorlar. Güvenlik Şube Müdürlüğümüz konuları takip ediyor. O kalabalıkta daha büyük olaylar olabilirdi. Bizim konvoyların peşine taktığımız ekiplerin burada faydasını daha iyi görüyoruz. Konuyla ilgili görüntüler de var. Görüntülerle birlikte savcılığa biz yapılan işlemler hakkında görüntüleri de vermek suretiyle yasal işlem başlatıyoruz” dedi. 
* Seçimlere yaklaşıldığı şu günlerde olay tedirginlik oluşturdu
Seçim süresince herhangi bir problem olmamasına rağmen seçim gününe yaklaşıldığı şu zamanlarda CHP’lilerin yapmış olduğu bu saldırı, CHP’den AK Parti’ye büyük oranda oylarının gitmekte olduğunu görüp bu durumu hazmedemediklerinden kaynaklanmış olabileceği yorumlarına sebep oldu.   

Okunma : 1703   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.