Güncelleme: TSİ     13 Mayıs 2021 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Seçim büroları da, seçime hazır Güncelleme : 11:18:00 TSİ  13.03.2009
Seçim büroları da, seçime hazır
 

İlimiz siyasi parti temsilciliklerinin, seçim büroları da artık seçime hazır. Seçim yasaklarının yavaş yavaş kalkması ile birlikte, büroların faaliyetleri de hızlandı. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Demokratik Sol Parti (DSP) gibi partiler seçim bürolarının açılışlarını kısa bir süre önce gerçekleştirerek, çalışmalarına hız verdiler.

AKP’nin seçim bürosunu Bakan Eroğlu açmıştı

AKP’nin, Mustafa Kemal Bulvarı’nda bulunan seçim bürosunu ise, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu açmıştı. 22 Şubat tarihinde gerçekleşen açılışta, Eroğlu; “Milletimize hizmet yolunda her türlü fedakarlığı yaparak, gece gündüz çalışarak yolumuza devam edeceğiz. Işimiz hizmet, gücümüz millet diyerek durmadan çalışıyoruz. Belediye başkan adayımız Cengiz Bağdan'ın dediği gibi yerel seçimlerde en az yüzde 65 oyla belediye başkanlığını kazanmasını arzu ediyorum. Bir uçak düşünün. Uçağın iki kanadı olursa uçar. Tek kanadı olursa uçak uçamaz. Yerel seçimleri de kazanarak, durmak yok hizmete devam diyeceğiz. Bu yüzden diyoruz ki, Sen Kırklareli’sin, büyük düşün'' demişti.

AKP Il Teşkilatı, Kırklareli Belediye Başkan adayı Cengiz Bağdan’ın arkasında, seçim çalışmalarına daha da ağırlık vererek, önümüzdeki sayılı günleri en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyor.

CHP’de çalışmalar hızlandı

18 Şubat tarihinde seçim bürosunu, kalabalık partililer eşliğinde açan CHP Il Teşkilatı, Karakaş Mahallesi Uzun Sokak’taki seçim bürolarında çalışmalarını hızlandırdı.

Belediye Başkanı ve CHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Cavit Çağlayan, seçim koordinasyon merkezinin açılışında yaptığı konuşmasında 2007 genel seçimlerdeki oy oranından bahsederek 29 Mart’taki yerel seçimlerde de büyük bir oranda oy almayı beklediklerini dile getirmişti. Çağlayan; “Ben Kırklareli halkının aklına ve mantığına güveniyorum. Herkesin özgür iradesiyle oyunu kullanmasıyla, sonucun muhakkak Kırklareli halkının lehine olacağına inanıyorum” demişti.

DSP ise, Cumhuriyet Caddesi’nde faaliyete soktuğu seçim koordinasyon merkezi ile caddeyi adeta şimdiden seçim havasına soktu. Mavi renkte flamaları ile Cumhuriyet ve Karaumur Caddesi’ni süsleyen DSP Il Teşkilatı, kampanya çalışmalarına da başladı. Işçi Partisi (IP) ve Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) ile birlikte ortak aday çıkaran DSP cephesi, Namık Kemal Oskay ile Kırklareli Belediye Başkanlığı için yarışacak.

MHP Il Teşkilatı da Ilimiz Karakaşbey Sokak’ta açtığı seçim bürosu ile çalışmalarına hız verdi. Belediye Başkan adayı Reha Oras ve teşkilat mensupları, 29 Mart tarihine kadar hümmalı bir çalışma programının içine girdiler.

Görünen o ki; seçimlere 17 gün kala bu çalışmalar daha da yoğunlaşacak ve tüm siyasi partiler, “Iyi bir kampanya ve sıkı bir çalışma, başarılı sonuç getirir” felsefesi ile önümüzdeki günleri en iyi şekilde değerlendirecekler.

Okunma : 442   Kategoriler : Siyaset   Kaynak : Önadım Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.