Güncelleme: TSİ     14 Mayıs 2021 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
MHP’nin aday adayı tanıtımında gergin anlar Güncelleme : 10:05:00 TSİ  19.01.2009
MHP’nin aday adayı tanıtımında gergin anlar
 

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı geçtiğimiz Perşembe akşamı, parti binasında Belediye Başkanlığı için yeni aday adaylarını partililere ve basın mensuplarına tanıttı. MHP’den daha önce Belediye Başkan aday adayı olduğu açıklanan Avukat Cemal Terzi’nin haricinde aday adayı Nurettin Nişikli ve aday adayı Ercan Andaç da “adaylık” yarışına katıldı. Tanıtım esnasında toplantıya katılım gösteren Savaş Hersek ile aday adayı Nurettin Nişikli arasında gergin anlar da yaşandı.    

Saat 20.00’de MHP Il Başkanı Reha Oras önderliğinde gerçekleşen toplantıya çok sayıda partili katılım gösterdi. Toplantıya iştirak edenler arasında Savaş Hersekli de hazır bulundu. Toplantı başlamadan önce söz alan MHP Belediye Başkan aday adayı Nurettin Nişikli; “Partimizde aday adaylarının çok olması bizleri mutlu ediyor. Ancak bir arkadaşımız geldiğimden beri bana kötü kötü bakıyor. (Avukat Cemal Terzi’yi kastederek) Sonuç olarak bu demokratik bir yarıştır.

Benim amacım; MHP’nin Kırklareli’nde kırılan onurunu tekrar geri kazandırmaktır. Bu amaçla 8 yıldır ayrı olduğum yuvama geri döndüm. Artık dargınlıklar bitsin istiyorum. Buna karşı olanlar varsa kendileri bilirler. Küçük beyinli insanlarla da işim olmaz” dedi.

Bunun üzerine Savaş Hersekli; “Bizim de beyinsiz insanlarla işimiz olmaz” ifadesini kullandı. Bu atışma, bir an için toplantıda gergin anların yaşanmasına sebep oldu. MHP Il Başkanı Reha Oras ikiliyi sakinleştirmeye çalıştı. Hersekli Oras’a; “Böyle olursa ben giderim” diyerek tepkisini gösterdi.

Daha sonra MHP Il Başkanı Reha Oras basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Oras açıklamalarında şunları kaydetti; “Bildiğiniz gibi mahalli seçimler büyük önem taşıyor. Kırklarelili vatandaşlarımız güzel hizmetler istiyor. Geniş yollar, caddeler, yeşil alanlar, otopark alanları, çocuk bahçeleri, düzenli pazar alanları istiyor. Vatandaşlarımız temiz, sağlıklı, içilebilir su hizmetlerinin yapılmasını bekliyor. Ancak ne yazık ki caddeler köstebek yuvası, yollar çamur içinde, şehir imar planları ise rezil durumdadır. Vatandaşlar; bütün bu problemlerin çözülmesini istiyor. Vatandaşlar, modern bir şehir ve çağa uygun hizmetler bekliyor. Önümüzdeki mahalli seçimler bunun için bir fırsat olacak. Iyi bir başkanı ve iyi bir meclis bu problemleri çözecektir.

Kırklareli MHP’nin seçkin bir belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri ile modern çağa uygun bir şehir oluşturacağına inanıyoruz. Bütün vatandaşlarımızın desteklerini bekliyoruz.”

Il Başkanı Oras, Nişikli’nin başvuru formunu aldıktan sonra, MHP’nin diğer belediye başkan aday adayı Ercan Andaç’ı tanıttı. Andaç’ın da başvuru formu alan Il Başkanı Oras, daha sonra sözü genç aday adayına bıraktı. Andaç; “1973 yılında Kosova’da doğdum. Marmara Üniversitesi Diş Protez Bölümü, Trakya Üniversitesi Biyoloji Bölümü ve Eğitim Fakültesi mezunuyum. Istanbul Beylikdüzü MHP Ilçe Başkan Yardımcısı olarak partimde görev yaptım. Kırklareli’de Orman Işletme Müdürlüğü’nden emekli Yüksel Güvenç’in damadıyım” şeklinde kendisini tanıttı.

Bu açıklamaların ardından, Il Başkanı Reha Oras, Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunun 20 Ocak’ta, Meclis Üyeliği başvurularının ise 25 Ocak’ta sona ereceğini bir kez daha önemle hatırlattı. MHP Il Başkanlığı’ndaki toplantı daha sonra basına kapalı olarak sürdü.

Okunma : 534   Kategoriler : Siyaset   Kaynak : Önadım Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.