Güncelleme: TSİ     13 Mayıs 2021 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Üye sayısını çoğaltmak için kolları sıvayan Yeni Parti, faaliyetlerine mahallelerden başlayacak Güncelleme : 10:52:00 TSİ  21.10.2009
Üye sayısını çoğaltmak için kolları sıvayan Yeni Parti, faaliyetlerine mahallelerden başlayacak
 

Genel Başkanlığını gazeteci Tuncay Özkan’ın yaptığı ve 2008 yılında kurulmuş olan Yeni Parti, ülke çapındaki teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda partinin Kırklareli Il Başkanlığı da, il çapındaki faaliyetlerini hızlandırdı. Geçtiğimiz Pazar günü Paşa Cafe’de bir toplantı düzenleyen partinin bu programına, ilçe ve belde teşkilatlarındaki üyeler de katılım gösterdi.

Saat 14:00’daki toplantı, Istiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Yeni Parti Kırklareli Il Başkanı Selahattin Haydar bir açıklama yaparak, faaliyetlerine yön vermek, il, ilçe ve beldelerdeki teşkilatlanmayı yoğunlaştırmak ve planlı çalışmaların etüdünü yapmak üzere burada toplandıklarını söyleyerek şunları kaydetti:

“Değerli yol arkadaşlarım. Kuruluşumuzdan bugüne kadar geçen süre zarfında hep birlikte yapmış olduğumuz çalışmalar sonuçlarını vermeye başlamıştır. Öncelikle sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.

Partimiz; Atatürk’ün kurduğu laik, demokratik, sosyal hukuk devletini, yine onun yol gösterici ilkeleri doğrultusunda geliştirmek ve yaşatmak amacındadır. Bu amaçla hazırlanmış dinamik programımız ise; Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne, gücüne ve geleceğine inanan, insan kaynaklarının önünü açacak çağdaş, akılcı ve dürüst bir siyaset gütmektedir. Partimiz Atatürk’ün ilke ve devrimlerini savunur. Barışın ve dayanışmanın ruhunu taşır.

Yaşanılır bir Kırklareli oluşturabilmek için, bu uzun yolda daha birçok görev ve yorucu çalışma bizleri bekliyor. Bizler bunun bilinciyle Yeni Parti’liler olarak, gelecekte yeni bir Türkiye yaratmak amacı ile yola çıktık. Il ve ilçe yönetimindeki tüm arkadaşlarımız şimdilik, üye sayımızın azlığı nedeni ile ikamet ettikleri mahallelerin sorumlusudur. Bu yüzden arkadaşlarımızın, mahallelerinin fiziksel sorunlarını, orada yaşayan insanların sosyo-kültürel yaşamlarını ve siyasal yapısını araştırarak bu doğrultuda, üye sayımızı artırabilmek için yapılacak etkinlik ve çalışmaların ne şekilde olacağı konusunda projeler hazırlamalarını ve bu raporlarını Il Başkanlığı’na ulaştırmalarını rica ediyorum.

Bir sistem kurabilmek için, tüm kurumlarda olduğu gibi Kırklareli Yeni Parti teşkilatı içinde de, hiyerarşik bir düzen mutlaka olmak zorundadır. Ancak bu hiyerarşi, aramızdaki saygı, hoşgörü ve insan sevgisini temel alan ahlak kurallarının geri planda kalmasını gerektirmez. Eşit düzeyde, yatay ilişkinin esas alındığı, doğru yapılacak tüm düşüncelerin hepimiz tarafından destekleneceği unutulmamalıdır.

Sevgi ve saygılarımla.”

Bu konuşmanın ardından Haydar, parti üyelerinin ortak bir organizeyle tüm çalışmalara katılabilmesini sağlamak için hazırlık yaptıklarını anlatarak, bu tarz toplantıların periyodik hale getirilmesinin planlandığını açıkladı. Haydar’ın sonrasında, Yeni Parti Kırklareli Merkez Ilçe Başkanı Ibrahim Tosun’da bir konuşma yaptı. Tosun, konuşmasında uzun süren bir çalışma temposu sonrası Türkiye’nin umudu Yeni Parti’nin Kırklareli il ve ilçe teşkilatlarını kurmuş bulunduklarını belirterek şunları söyledi:

“Bugün burada bugüne dek olan çalışmaları sizlerle paylaşmak, bundan sonra yapacağımız çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulunmak için toplandık.

Sizlerin de yakından bildiği gibi partimiz, 23 Haziran 2008 tarihinde resmen kurulmuştur. ‘Karanlığın üzerine güneş gibi doğacağız’ sloganıyla, 28 Aralık 2008 tarihinde yapılan 1. Olağan Kongremizde Tuncay Özkan, Genel Başkanımız olarak seçilmiştir.

Yeni Parti, kuruluşu ile birlikte birçok ilkleri ve yenilikleri de beraberinde getirmiştir. Ilk kez bir partinin Genel Başkanlığına hukukun ciddi olarak siyasallaştırıldığı bir ortamda, hukukun üstünlüğü adına özgürlüğü kısıtlanmış bir kişi seçilmiştir. Parti üyelerinin %85’i siyasete ilk kez adım atmışlardır. Kadın ve genç üyeler partimizin çoğunluğunu oluşturmaktadır.

Yeni Parti, programını oluşturma aşamasında; katkı sağlayan, ilgi gösteren görevli ya da gönüllü her kişiden aldığı fikir, öneri ve eleştiriyi değerlendirip; geniş tabanlı ve sorunları çözmeye yönelik güncel bir yol izlememiştir. Bu düşünce ile kurulan partimizin Kırklareli’nde hak ettiği yere gelmesi için hep birlikte çok çalışmalıyız. Biz merkez ilçe teşkilatı olarak, ilk etapta her mahalleden 10 kişi, ardından yüz kişi ve daha sonra sayıların artmasıyla meydana gelecek olan bu gücü birleştirip, Kırklareli’nde birinci parti olmak için var gücümüzle çalışacağız. Ben, Yeni Parti’nin önce Kırklareli’nde, ardından Türkiye’de birinci parti olarak iktidara geleceğine inanıyorum. ‘Türkiye’nin aydınlık yüzü olmak için’, ‘Karanlığın üzerine güneş gibi doğmak için’ kararlı ve azimli bir şekilde çalışmak zorundayız. Bizde, bunu başaracak güç ve inanç fazlasıyla var.”

Konuşmaların ardından parti üyeleri kısaca kendilerini tanıtarak, partiye üye olma amaçlarını anlattı. Toplantı, üyelerin kendi aralarındaki görüşmeleri ve durum değerlendirmeleriyle sona erdi.
Okunma : 507   Kategoriler : Siyaset   Kaynak : Kırklar Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.