Güncelleme: TSİ     16 Mayıs 2021 Pazar     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
MHP Il Başkanlığı, “Sonsuza Kadar 'Var ol' Türkiye" 9. Olağan Kurultayı'na bütün Türk Milleti'ni davet etti Güncelleme : 11:54:00 TSİ  29.10.2009
MHP Il Başkanlığı, “Sonsuza Kadar 'Var ol' Türkiye
 

Milliyetçi Hareket Partisi, Kırklareli Basın ve Halkla ilişkilerden sorumlu Il Bşk.Yrd Hakan Aytaç Kaya, MHP’nin “Sonsuza Kadar 'Var ol' Türkiye" 9. Olağan Kurultayı'na tüm Türk milletini davet etti. Söz konusu açıklamada şunlar kaydedildi;

“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 86. yılına ulaştığımız bu günlerde ülkemiz yine karanlık bir sürecin bütün sancılarını yaşamaktadır.

Sevr'de yarım kalarak kapanmamış tarihi emellerin Lozan'la hesaplaşması sürmektedir. Türk milleti, birliğine, varlığına ve geleceğine yönelik ayrışma ve bölünme tehdidi altındadır. Bin yılda yoğrulmuş kardeşlik duyguları hükümet eliyle köreltilmek istenmektedir. Vatan, bayrak, millet, şehadet, gazilik gibi bütün kutsallar tahrip edilmektedir. Böylesi bir vahim gidişin sonu kargaşa, çatışma, parçalanma ve yok oluştur.

Milletimiz, dün emperyalizmin biçtiği kefeni akıl, iman, cesaret, kardeşlik ve süngü ile yırtmıştır.

Bugün de küresel projelere teslim olmuş yönetimin sürüklediği uçurumun kenarından mutlaka dönecektir. Yine tarihe damgasını vuracak, değerlerine, birliğine, varlığına ve geleceğine yönelik dayatmaları mutlaka reddedecektir. Türk milletinin asla hak etmediği dayatma ve aşağılanmadan kurtulmasının yegane çözüm yolu budur.

Son günlerde yurdumuzun her yerinden yükselen şuur ve heyecan bu uyanışın müjdesini vermektedir.

Şimdi vatana, bayrağa, millete ve bunlar uğruna kendini feda eden evlatlarımıza sahip çıkma ve bu duruşu gösterme zamanıdır. Şimdi, teslimiyete karşı durma, kardeşlikte buluşma ve geleceği paylaşma zamanıdır.Milliyetçi Hareket Partisi, milletinin bu heyecanını, duygularını, düşüncelerini ve inancını tüm dünyaya duyurmak, yüksek sesle haykırmak ve teslimiyetçilerin yüzüne çarpmak için hazırlıklarını tamamlamıştır.

Partimizin inançlı, kararlı ve şuurlu mensupları, yüreği Türk milleti için atan,  kutlu vatan sevgisi ile çarpan, aziz şehitlerimizle sızlayan Türkiye'mizin tamamını, köken, mezhep, yöre ayrımı yapmaksızın kucaklamak için yola çıkmıştır.

Milliyetçi Hareket, "Bin Yıllık Kardeşliği 'Yaşa' ve 'Yaşat' " mesajıyla yurdumuzun çeşitli yörelerinde, belirlenecek yer ve zamanlarda yapmayı planladığı "açık hava toplantılarına" katılmak için aziz milletimizi hazır olmaya çağırmaktadır.

 Bu açıdan, partimizin gerçekleştireceği 9. Olağan Büyük Kurultay yalnızca siyasal kadroların tespiti olmayacak, aynı zamanda bin yıllık kardeşliğin yaşaması ve yaşatılması gibi tarihi bir görevin dönüm noktası ve seri toplantıların başlangıcı anlamını da taşıyacaktır.Türkiye'nin her yöresindeki aziz vatandaşlarımı, kardeşliğin yoğurduğu büyük Türk milletini, 8 Kasım 2009 tarihinde Ankara'da yapılacak olan "Sonsuza Kadar 'Var ol' Türkiye" 9. Olağan Büyük Kurultayımıza ve ardından yurdumuzun her yöresinde yapılacak olan "Bin Yıllık Kardeşliği 'Yaşa' ve 'Yaşat' " açık hava toplantılarına şimdiden davet ediyoruz.

Önümüzdeki dönem içinde yapılacak bu anlamlı buluşmaları, büyük Türk milletine gururla müjdeliyor, kurultayımızın devletimize, milletimize, partimize, demokrasimize, Türk ve Islam dünyasına ve insanlığa hayırlı olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyoruz.”
Okunma : 583   Kategoriler : Siyaset   Kaynak : Önadım Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.