Güncelleme: TSİ     15 Mayıs 2021 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
CHP Ilçe Kongreleri 11 Aralık Cuma günü başlıyor Güncelleme : 10:55:00 TSİ  04.12.2009
CHP Ilçe Kongreleri 11 Aralık Cuma günü başlıyor
 

13 Aralık Pazar günü yapılacak olan CHP Kırklareli Merkez Ilçe Kongresi öncesi, Merkez Ilçe Başkan adayı açıklandı. Dün saat 12:30’da CHP Kırklareli Il Binası’nda yapılan toplantı sonucunda Kırklareli Merkez Ilçe Başkanlığı’na hali hazırda CHP Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı olan Gürkan Yenerel aday olduğunu bildirdi. Bu kapsamda CHP Kırklareli Merkez Ilçe ve diğer 7 ilçeyi yoğun bir kongre temposu bekliyor. 11 Kasım Cuma günü itibarı ile Pehlivanköy’de başlayacak olan Ilçe kongreleri, 17 Aralık Perşembe günü Lüleburgaz’da yapılacak olan ilçe kongresi ile son bulacak.

Kırklareli CHP Il Binası’nda dün yapılan Merkez Ilçe aday açıklama toplantısına başta CHP Il Başkanı Ihsan Kazan olmak üzere Merkez Ilçe Başkanı Vecdi Gündoğdu, Kadın Kolları Başkanı Gülay Tüliş ve çok sayıda parti mensubu katıldı. Yapılan aday açıklama toplantısı öncesi CHP Kırklareli Il Başkanı Ihsan Kazan, CHP Il ve Ilçe teşkilatları olarak bayram boyunca yaptıkları etkinlikerden bahsetti ve ülke gündemindeki konulara değindi.

Başkan Kazan ayrıca Merkez Ilçe ve ilçelerde yapılacak olan kongrelerin tarihini de açıkladı.

Bu kapsamda 11 Aralık Cuma Pehlivanköy, 12 Aralık Cumartesi Pınarhisar, 13 Aralık Pazar Merkez, 14 Aralık Pazartesi Vize, 15 Aralık Salı Demirköy, 16 Aralık Çarşamba Kofçaz, 17 Aralık Perşembe günü de Lüleburgaz’da ilçe kongrelerinin yapılacağını belirtti. Başkan Kazan’ın ardından söz alan CHP Kırklareli Merkez Ilçe Başkanı Vecdi Gündoğdu 2 ay içerisinde ilçe başkanlığı seçimlerinin tamamlanacağını belirterek, CHP Kırklareli Merkez Ilçe Kongresi’nin 13 Aralık Pazar günü Kırklareli Ahmet Cevdet Paşa Parkı’nda yapılacağını duyurdu. Başkan Gündoğdu, şu ana kadar iyi bir performans sergilediklerini dile getirerek, CHP’de görev alan herkesin çok büyük bir sorumluluk üstlendiğini sözlerine ekledi.

Akabinde ise Kırklareli Merkez Ilçe Başkanlığı’na şu anda CHP Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı olan Gürkan Yenerel’in aday olduğunu açıkladı. Yıllardır CHP Teşkilatı’nda görev aldığını belirten Yenerel; ”1979 Kırklareli doğumluyum. Son 5 yıldır Gençlik Kolları Başkanlığı yapıyorum. Aynı zamanda il yönetimindeyim. Bu dönem ilçe başkanlığına adaylığımı koyuyorum. Amacım CHP’nin mevcut çıtasını daha da yükseltmektir.” diye konuştu.

Yapılan aday açıklaması sonucu görüşlerini dile getiren CHP Kırklareli Merkez Ilçe Başkanı Vecdi Gündoğdu; ”Benim başladığım yaşlarda Gürkan da bu göreve başladı. Zannediyorum ki önümüzdeki 3 yada 4 yıl o da merkez ilçe başkanlığını en iyi şekilde yerine getirir. 2004 yılından bu yana olan bütün seçimlere biz beraber girdik. MHP’den Belediye Başkanlığı’nı alıp CHP yeniden kazandığında 2004 yılında yine Gürkan yanımızdaydı. Bizlere olan desteğini hiç bir zaman esirgemedi. Gençlerle birlikte hareket etti. Yine gençleri o organize etti.

Şu anda da hali hazırda çıkmış olduğumuz 2009 yerel seçimlerinde onunda katkılarıyla yaklaşık olarak 300 kadar gencimiz var. Bunların da hemen hemen 150’si aktif konumda. Bu da onun başarısını gösteriyor ve başarısını perçinliyor. Dolayısıyla kongre delegesi arkadaşlarımızdan da böyle bir beklenti vardı. Ben daha evvel aday olmayacağımı açıklamıştım. Kendlerinin destekleri de buradan yapmış olduğumuz ama ilçe toplantılarında olsun ama örgütsel toplantılarda Gürkan’la da ilgili çok güzel düşünceleri olduğunu delegelerimiz belirtti. Dolayısıyla kendisi de aday olmaya karar verdi. Tabi doğal olarak da adaylığını açıkladı. Hem partimize, hem ilimize hem de Türkiye’ye hayırlı olsun diyoruz.” dedi.

Bundan sonra Merkez Ilçe Başkanlığı’nda Gürkan Yenerel’e zor bir görev düştüğünün altını çizen Gündoğdu; ”Kaybedenle kazanın sarıp sarmalaşacağı ama aynı zamanda hiç kimsenin kaybetmediği bir yarış ortaya çıkıyor. Bir partide yetkili yöneticiyseniz, sorumluluğunuz büyük ise inanın bu sorumlulukla birlikte hareket ederseniz, işler doğru gider. Fakat eskilerin deyimiyle gömleğin üst düğmesini yanlış iliklerseniz, o aşağıya kadar yanlış gider. Dolayısıyla biz bunları kesinlikle yanlış yapmama durumundayız. Öyle bir lüksümüz yok. Çünkü Cumhuriyet Halk Partili üyelerin, delegelerin  bize vermiş olduğu bir sorumluluk var. Bana bu sorumluluğu 1999 yılından bu yana verdiler. Biz on yıldan beri bu sorumluluğu taşıdık. Partimiz açısından çok da güzel neticeler aldık ve netice itibarı ile bundan sonra da partimizi başarıya ulaştırabilecek genç bir arkadaşımıza bırakmak istiyoruz.” diye konuştu.
Okunma : 569   Kategoriler : Siyaset   Kaynak : Önadım Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.