Güncelleme: TSİ     13 Mayıs 2021 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
CHP Merkez Ilçe Başkanlığı için aday sayısı ikiye yükseldi, toplantıda zaman zaman gergin dakikalar yaşandı Güncelleme : 11:39:00 TSİ  11.12.2009
CHP Merkez Ilçe Başkanlığı için aday sayısı ikiye yükseldi, toplantıda zaman zaman gergin dakikalar yaşandı
 

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Ilçe Teşkilatı, yoğun bir şekilde ilçe kongrelerine hazırlanıyor. Bu kapsamda 11 Aralık’ta Pehlivanköy’de başlayacak olan ilçe kongreleri; 12 Aralık Pınarhisar, 13 Aralık Kırklareli merkez, 14 Aralık Vize, 15 Aralık Demirköy ve 16 Aralık Kofçaz olarak devam ederek, 17 Aralık’ta Lüleburgaz’da son bulacak.

13 Aralık tarihinde yapılacak merkez ilçe kongresi öncesi başkan adayı olarak şu ana kadar sadece Gürkan Yenerel’in ismi açıklanmıştı. 2 Aralık günü, CHP Il binasında yapılan toplantıda, partinin Il Gençlik Kolları Başkanı Yenerel, merkez ilçe başkanlığına aday olduğunu beyan etmiş ve başta şuanki merkez ilçe başkanı Vecdi Gündoğdu olmak üzere, tüm parti yönetimi ve delegelerden destek görmüştü. Ancak dün yapılan toplantıda bir ismin daha aday olduğu açıklandı.

Saat 12:30’da partinin il binasında biraraya gelen CHP Il Başkanı Ihsan Kazan, Merkez Ilçe Başkanı Vecdi Gündoğdu, Il Gençlik Kolları Başkanı ve merkez ilçe başkan adayı Gürkan Yenerel, parti yönetim üyeleri ve delegeler, toplantının başında Tokat’ın Reşadiye ilçesinde gerçekleşen pusuda şehit olan 7 askerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundular. Daha sonra bir konuşma yapan Il Başkanı Ihsan Kazan şehitlerin ailelerine başsağlığı, yaralanan askerlere de acil şifalar dileyerek, “Yaşanan olaylar Türkiye’nin kötüye gittiğinin göstergesidir. Genel Başkanımızın da dediği gibi ‘açılım’ denilen şey bir ihanete doğru gidiyor. Bunun ne zaman nasıl önleneceğini merak ediyorum.” açıklamasını yaptı.

Konuşmanın sonrasında Kazan, CHP Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Gürkan Yenerel’den sonra, Selçuk Yücesu’nun da merkez ilçe başkanlığına aday olduğunu beyan etti.

Açıklamaların ardından Selçuk Yücesu, merkez ilçe başkan adayı Gürkan Yenerel’in geçmiş bir zamanda başka bir partiye destek verdiğini iddia ettiği konuşmalarında, “Ben istemeyerek de olsa CHP Merkez Ilçe Başkanlığı’na aday olduğumu açıklamak istiyorum. Aldığım duyumlar çerçevesinde esas olarak bazı sıkıntılar olduğu için adayım.” diye konuştu.

Yücesu’nun bu konuşmalarını Yenerel’de, onun da başka bir partiye çalıştığını söylemek zorunda kalacağını ifade ederek cevapladı. Yenerel kendisiyle ilgili iddialara, “Kanıt var mı? Yok. Benim başka bir partiye çalıştığım ile ilgili bir kanıtları varsa getirecekler benim önüme sunacaklar.'” diyerek karşılık verdi.

Bu açıklamaların sonrasında toplantıda tansiyon yükseldi. Parti üyeleri ve delegeler kişisel görüşlerine yer verdikleri konuşmalarında doğrudan veya dolaylı olarak bazı eleştirilerde bulunarak, parti içi anlaşmazlıklar olduğunu öne sürdüler.

Bazı üyeler söz alarak partinin geçmişi ve bugününü kıyaslayarak, kalp kırılmadan, fikirsel çatışma yaşanmadan mücadelenin devam etmesini, bunun herkese fayda getireceğini belirtti. Bazı delegeler de konuşmalarında, geçmişte partiye ihanet edenler olduğunu ve onların günümüzde tekrar partiye alndığını öne sürerek, bu tarz eylemlere karşı olduklarını belirttiler. Gerginliğin artması sonucu ortamda sesler yükselmeye başladı. Ancak Il Başkanı Ihsan Kazan ve Merkez Ilçe Başkanı Vecdi Gündoğdu, gerek yönlendirmeleri, gerekse açıklamlarıyla yükselen tansiyonu yumuşatmasını bildiler. Toplantı sonunda Gürkan Yenerel ve Selçuk Yücesu biraraya gelerek, centilmen bir şekilde birbirlerine başarı dileklerinde bulundular ve basına poz verdiler.
Okunma : 602   Kategoriler : Siyaset   Kaynak : Önadım Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.