Güncelleme: TSİ     14 Mayıs 2021 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Kırklareli’nin AK Parti Belediyeciliği’ne ihtiyacı var” Güncelleme : 10:42:00 TSİ  18.02.2009
“Kırklareli’nin AK Parti Belediyeciliği’ne ihtiyacı var”
 

AKP Kırklareli İl Teşkilatı, dün düzenlediği kahvaltıda, 29 Mart seçimlerine hazır olduğu mesajını verdi ve birlik, beraberlik çağrısında bulundu. 

Akkuş Kaya Otel’de saat 10.00’da tertiplenen kahvaltıya; AKP Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Belediye Başkan adayı Cengiz Bağdan, Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, AKP İl Başkanı Ahmet İbrikçi, Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, Gençlik Kolları Başkanı İlker Kayrak, partililer, iş adamları, Oda Başkanları, muhtarlar, esnaf ve tüccarlar katılım gösterdi.

Cengiz Bağdan programda yaptığı konuşmasında; “29 Mart’da gerçekleştirilecek yerel seçimler için artık harekete geçtik. Bu hareket Kırklareli’nin geleceğine yön verecek bir harekettir. Bu salonu doldurarak, bu hareketin içerisinde yer aldığınız, bizlere destek olduğunuz için sizlere teşekkür ediyoruz.

Kırklareli’ni layık olduğu yere getirecek kadro buradadır. Bu yüzden; Yapılacak herşey Kırklareli için diyor, hepinizden önümüzdeki seçimlerde destek bekliyoruz. Sayın Başbakanımızın Kırklareli için verdiği sözler var; “Yeter ki siz Kırklareli’ni alın, biz Kırklareli’yi uçurmaya hazırız” dedi bana. Ben de bu kalabalığı gördükten sonra, Kırklarelini uçuracağımıza ve layık olduğu yere getireceğimize inanıyorum” dedi.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge ise yaptığı konuşmasında dünyanın içerisinde bulunduğu global krize dikkat çekerek, krizin Avrupa’da çok daha etkili olduğunu, Türkiye’de ise en az hasarla atlatılacağına inandığını söyledi. Bürge 1994 yılından beri Bayrampaşa Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü kaydederek; “Bizler, belediyecelikten gelen Başbakanımızın liderliğinde ve ondan aldığımız güçle ilerlemekteyiz. Dış ülkeler bile, bizim modelimizi örnek alıyorlar.

Demekk ki; biz bir sistem yakalamışız. Elbette aksaklıklarımız, eksiklerimiz olacak. Ancak bizler, Cengiz Bağdan kardeşimizle ve diğer başkanlarımızla tecrübelerimizi paylaşarak bu eksikleri en aza indirgeyeceğiz. Zaten Cengiz Bağdan kardeşimizin, Belediyecilik konusunda tecrübeleri var. Artık Kırklareli’nin kaderi bizlere emanet” dedi.

Bürge, Belediye Başkanlığı yapmadan önce öğretmenlik yaptığını anımsatarak, o dönemlerde okulunda 1 ay suyun akmadığını, tuvalet kokusu ile ders işlendiğini hatırladığını kaydetti. Bürge; “Biz bu ülkeye bir şeyler yapmak istiyoruz. Örneğin; Ilkokul, Ortaokul, lise öğrencilerine burs verecektik ama CHP, Anayasa mahkemesine başvurarak bunu engelledi. Sadece İstanbul’da 50.000 öğrenci burs alamıyor. Ancak yine de biz, yılda 1 Milyon TL burs yardımında bulunuyoruz” dedi.

AKP Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam ise konuşmasında şunları söyledi; “Bizler Kırklareli’de doğmuş, büyümüş ve buraya yatırımlar yapmış kimseler olarak aynı geminin içerisinde yer alıyoruz. Elbette bu geminin daha hızlı ve güvenli olması bizleri mutlu eder. Bu gemide huzura ihtiyacımız var.

Biz göreve geldiğimiz günden itibaren; ilimizle ilgili, hükümetimizin yatırımları ile ilgili her şeyi yerine getirme çabasını gösterdik. “Eğitime önem vereceğiz” dedik, okullar açtık, öğrencilerin harçlıklarını tedarik ettik. Hastanelerimizi baştan sona kadar yeniledik. Hemşehrilerimize ne vaad ettiysek yaptık. “Herşey Türkiye için, herşey Kırklareli için” dedik.

Değerli arkadaşlar; Kırklareli’ne yeni bir vizyon yapacaksanız, çok ciddi kaynaklara ihtiyacınız olmalıdır. Işte biz bu kaynakların kazandırılmasını istiyoruz. Biz bu vizyona uyacak bir aday tespit ettik ve Cengiz Bağdan isminde karar kıldık. Çünkü yeni bir şehirleşme vizyonunun oluşması ve yeni kaynakların aktarılması için Kırklareli’nin AK Parti Belediyeciliği’ne ihtiyacı var” dedi.

Sarıçam, son zamanlarda gündemde yer alan Kırklareli Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı yardımlarının seçim yatırımı olarak değerlendirilmesi konusunda ise şunları söyledi; “Sosyal Yardımlaşma Vakfı resmi bir kurumdur. Yapılan tuvalet ve banyo inşası yardımı, o insanlar hakettiği için yapılıyor. Bizler Yayla Mahallesi’ne gittik ve durumu bizzat yerinde gördük. Suyu olmayan, kapısı çatısı olmayan yerlerde insanlar doğal ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorlar. O bölgede kanalizasyon yoksa, çöp toplanmıyorsa ve bu insanlar kaderleri ile baş başa bırakılmışsa, biz bunu kabul etmiyoruz. Bizler, bu insanları unutamayız.”

Sarıçam “Biz AB kapısı olan Kırklareli’nin bir vizyon kenti olmasını istiyoruz. Desteğinizi esirgemediğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz” diyerek konuşmasını           noktaladı.

Bağdan’dan Altıntel’e ziyaret

AKP Kırklareli Belediye Başkan adayı Cengiz Bağdan, dün Kırlareli Ticaret Borsası’nı da bir ziyaret düzenledi. Borsa Başkanı Turhan Altıntel’i makamında ziyaret eden Bağdan konuşmasında şunları söyledi; “Yıllardır kuru siyaset yapıp, senin partin benim partim deyip çekişe çekişe, Kırklareli merkez olarak devletin imkanlarından istediğimiz gibi yararlanamadık. Artık Kırklareli için birleşme zamanıdır.

Şu anda belediye büyük bir borcun altında. Belediyeye hangi parti gelirse gelsin, iktidar partisini arkasına almadığı takdirde şu durumda 4 ay sonra çalışanlarının maaşını bile ödeyemez duruma gelir.Bir inat uğruna yine 5 senemizi hebamı edelim, yoksa bir sefer Kırklareli’nin geleceği için birleşip bu birleşmeyle Kırklareli’yi ve insanlarını layık olduğu değere mi ulaştıralım? O yüzden AKP’den aday oldum.”

Cengiz Bağdan kendisine yönelik yöneltilen yeni projelerle ilgili sorularada önümüzdeki günlerde bunları açıklayacağını söyleyerek cevap verdi. Bağdan, teşkilat mensupları ile dün esnafı da ziyaret ederek, onların desteğini aldı.

Okunma : 467   Kategoriler : Siyaset   Kaynak : Önadım Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.