Güncelleme: TSİ     15 Mayıs 2021 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
"Türk halkı layık olduğu yaşama Türkiye Partisi'nin çabalarıyla kavuşacaktır" Güncelleme : 10:25:00 TSİ  06.02.2010
 

Abdüllatif Şener liderliğindeki Türkiye Partisi Kırklareli'deki oluşum sürecini başlattı. Bu anlamda Il Başkanı Aziz Tuzcu yaptığı basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Tuzcu, ilk olarak mahalle örgütleri kuracaklarını, muhtarlar ile bir araya geleceklerini, sorunlara bu şekilde çözüm arayacaklarını belirtti.

Tuzcu Kırklareli'nin diğer sorunları için de bir çözüm masası oluşturacaklarını kaydederek; "Türk halkı layık olduğu yaşama Türkiye Partisi'nin çabalarıyla kavuşacaktır" dedi.

Tuzcu açıklamalarında şunları söyledi;

"Kırklareli'deki Türkiye Partisi hareketi oluşumu yavaş yavaş başladı. Il yönetimi ile ilgili olan arkadaşlarla toplantı yapıyoruz. Sanıyorum kısa bir süre sonra il binamız hizmete açılacak ve il teşkilatımız faaliyetlerine başlayacak.

Kırklareli'de teşkilatımızı kurduktan sonra çok hızlı bir şekilde mahallelerle ilgili çalışmalara başlayacağız. Mahalle örgütleri kuracağız. Ilk randevumuzu da muhtarlara vereceğiz. 1876 yılında Sultan Hamit dönemine dayanan bir kurum bugün işlevini yitirmiştir. Muhtarlarımızın içinde bulunduğu sıkıntı partimiz tarafından bilinmektedir. Muhtarların tüm Türkiye'de olduğu gibi burada da büyük bir sıkıntısı var. Bir takım yetkileri alındığı için, muhtarlarımız çok zayıf kaldı. Bu yüzden ilk etapta muhtarlarla çalışma yapacağız.

En iyi bilgi kaynağından, yani muhtarlarımızdan sorunları öğreneceğiz, muhtarlara soracağız ki sıkıntılarımız neler, neler yapabiliriz, çözüm yolları arayabilelim. Bize anlatsınlar bizde ona göre mahalle üzerindeki ağırlığımızı hissettirelim. Biz yaptığımız her şeyi arşivliyoruz. Genel Merkeze sunuyoruz.

Ekonomik kriz tüm Türkiye'yi vurduğu gibi Kırklareli'yi de olumsuz etkiledi. Burada da bir işsizlik sorunu var. Bizler sadece bunları listeleyebilme şansına sahip bulunmaktayız. Tek amaç hizmet. Teşkilatlardan sorumlu bir arkadaş görevlendireceğiz. Bir çözüm masası oluşturacağız. Çözüm masasının başına da kadın kolları başkanını görevlendireceğiz. Onlar da ev ev dolaşarak bize rapor getirecekler. Ve bizde bu ev ve hane sıkıntılarını, en azından dolaşabildiğimiz kadarıyla bir liste çıkartıp, alternatif çözümler neler olabilir onu çözeceğiz. Kısa bir süre sonra oluşturacağımız çözüm masamızda ve mahalle temsilciliklerimiz ile her ferde ulaşmak için çaba sarf edeceğiz. Partimize iletilen her sorun ve çözüm önerisi arşivlerimize kaydedilecek, halkımız bize yetki verdiğinde sorunu kaynağında çözme imkanı bulacağız.

"Bize uzatılan hiçbir eli boş çevirmeyeceğiz"                  

Şu an Türkiye'de yapılmak istenen halkımızın görüş mesafesini azaltmak, tepkisiz ve duyarsız insanların olduğu bir ortam yaratmak. Türkiye partisi olarak biz belirsizlikleri tek tek ortadan kaldırmak amacındayız. Ülkemizin yarınını aydınlık günlere kavuşturmak amacı ile gece gündüz çalışıyoruz.

Partimizi ve bizleri tanımaya çalışın. Genel başkanımız sayın Abdüllatif Şener'in deyişi ile "biz dip dalgasıyız" ve "sonunda herkes bu dereye akacak".

Partimiz Kırklareli'ne renk  getirecek. Halkımız seçimlerde kararsız kalmayacak. Bize uzatılan hiçbir eli boş çevirmeyeceğiz. Ilkeli, onurlu, sorumluluk duygusu yüksek ve  çok sabırlı Türk halkı layık olduğu yaşama Türkiye partisi'nin çabalarıyla kavuşacaktır".
Okunma : 582   Kategoriler : Siyaset   Kaynak : Önadım Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.